Lansare post de radio online

Avem bucuria de a vă anunța lansarea postului nostru de radio online RADIO PROTESTANT EVANGHELIC ROMÂNIA. Este singurul post de radio protestant din România care promovează idealul Reformei Protestante.

Având în vedere că posturile creștine de radio existente în România, nu au cuprins și gruparea noastră religioasă în grilele lor, am recurs la lansarea propriului nostru post de radio online. În acest post de radio pot fi auzite: imnuri protestante, predici și slujbe, fiind un instrument de promovarea a adevărului Evangheliei Domnului nostru Isus Hristos.

Orice persoană credincioasă din biserici protestante sau neoprotestante care dorește să contribuie la acest post de radio cu materiale audio proprii este binevenită.

Chiar dacă avem o platformă rezumată, Dumnezeu iubește începuturile slabe sau modeste și celor smeriți El le dă har.

Iată adresa de internet a postului de radio online

Cu dragoste, prezbiter

Marius Leontiuc