Duminica 11 Septembrie 2022 – deschidere Parohia Ineu, ordinare diacon Corb Ioan

Avem bucuria de a vă anunța deschiderea oficială a Parohiei „Sfântul Apostol Ioan” de lângă Ineu, comuna Bocsig jud. Arad la data de 11 Septembrie 2022. Cu ocazia slujbei ținute la Bocsig, a fost ordinat în rang de diacon fratele Corb Ioan Dumitru. Slujba a fost oficiată de pastorii Iosif Ignătoaie și Marius Leontiuc, mesajul pentru ordinare a fost adus de pastorul Iosif Ignătoaie iar textul biblic a fost citit de Ministrant Leontiuc Luca Paul.