Duminica 24 Octombrie 2021 Ordinarea Fratelui Nadasdy Andreas

Duminică 24 Octombrie 2021 a avut loc actul de ordinare al fratelui Nadasdy Andreas în rang de diacon.
Slujba adiaphora a fost oficiată în cadru restrâns datorită necesității protecției împotriva pandemiei.
Gruparea Religioasă Biserica Protestantă Evanghelică este mai puternică având încă un lucrătpr al Domnului ordinat. Actul scurt al ordinării este expus în materialul video de mai sus. Textul biblic care a servit ca moto al slujbei se găsește în Psalmul 23.

Mesajul întăririi grupării religioase prin membralitatea în corpul pastoral a Fratelui Nadasdy reprezintă încurajarea noastră și motivarea tuturor vicarilor de a fi ordinați.

Pastor rev. Marius Leontiuc