Chemarea Mariei pentru oameni: Pocăința

Predica pentru 15 August 2021
Ioan 2:5
Mama lui a zis slugilor: „Să faceţi orice vă va zice.”

Faptele Apostolilor 2:37-39
37 După ce au auzit aceste cuvinte, ei au rămas străpunşi în inimă şi au zis lui Petru şi celorlalţi apostoli: „Fraţilor, ce să facem?”
38 „Pocăiţi-vă”, le-a zis Petru, „şi fiecare din voi să fie botezat în Numele lui Isus Hristos, spre iertarea păcatelor voastre; apoi veţi primi darul Sfântului Duh.
39 Căci făgăduinţa aceasta este pentru voi, pentru copiii voştri şi pentru toţi cei ce sunt departe acum, în oricât de mare număr îi va chema Domnul Dumnezeul nostru.”

Prezbiter Marius Leontiuc
Predica a fost susținută într-o biserică din jud. Timiș